Gmina Kościerzyna


Elektroniczne Biuro Obsługi Interesanta
e-PUAP
Biuletyn Informacji Publicznej

Facebook






Gminna Karta Dużej Rodziny



Modernizacja Stacji Uzdatniania Wody w Skorzewie



Polityka Prywatności
 
Urząd Gminy Kościerzyna
ul. Strzelecka 9
83-400 Kościerzyna
Telefon: 58 686 59 80
Fax: 58 686 59 83
e-mail: ug@koscierzyna.pl

Godziny pracy urzędu
poniedziałek: 7.30 – 15.30
wtorek: 7.30 – 15.30
środa: 7.30 – 17.00
czwartek: 7.30 – 15.30
piątek: 7.30 – 14.00


RSS
Dziś jest:
wersja tekstowa

W niedzielę wybory, ale znamy już nazwiska części sołtysów i radnych

W niedzielę 17 marca w Gminie Kościerzyna odbędą się wybory sołtysów i członków Rad Sołeckich. Kadencja mija, teraz mieszkańcy zdecydują, kim będą ich reprezentanci na kolejne sześć lat. Głosowanie nie odbędzie się jednak we wszystkich 36 sołectwach.

W 24 sołectwach zgłosił się tylko jeden kandydat, dlatego wymienione niżej osoby uważa się za wybrane na sołtysa:
 
Józef Landowski – Czarlina
Bogusława Radkowska – Dębogóry
Ryszard Mański – Gostomie
Jan Zaborowski – Grzybowo
Karol Wysiecki - Juszki
Bożena Cieszyńska – Kaliska
Ryszard Zaborowski - Kościerska Huta
Bernarda Pellowska – Loryniec
Władysław Kuczkowski - Małe Stawiska
Wiesław Jakubek - Mały Klincz
Krystyna Kuczkowska - Mały Podleś
Danuta Szczepańska – Niedamowo
Teresa Jankowska - Nowa Kiszewa
Wojciech Burandt - Nowa Wieś
Andrzej Knitter - Nowy Podleś
Sylwester Szwichtenberg – Rotembark
Wacław Żywicki – Sarnowy
Hanna Pałasz Meyer – Stawiska
Tadeusz Szczypior - Sycowa Huta
Leon Kąkol – Szarlota
Zbigniew Czucha – Szenajda
Józef Brzeziński – Wdzydze
Mieczysław Cieszyński – Wieprznica
Jerzy Miętki – Zielenin


W 12 sołectwach zarejestrował się więcej niż jeden kandydat na sołtysa. Tam też odbędą się wybory nowego gospodarza.

 


Wiadomo już, kto zasiądzie w radach sołectw, gdzie zarejestrowało się nie więcej niż 6 kandydatów na członków Rad Sołeckich.
 
Czarlina:
1) Barbara Datta
2) Wacław Grulkowski
3) Grzegorz Landowski
4) Piotr Łęgowski
5) Barbara Stanisławska
 
Częstkowo:
1) Magdalena Cybula
2) Bogdan Darżnik
3) Tomasz Jonack
4) Konrad Kubisz
5) Henryk Pelowski
6) Czesław Ramczykowsk
 
Dębogóry:

1) Józef Cybula
2) Marek Hiller
3) Małgorzata Majchrzak
4) Piotr Wołoszyk
 
Dobrogoszcz:
1) Tomasz Bednarek
2) Wojciech Bednarek
3) Dariusz Koprowski
4) Przemysław Ostrowski
5) Tomasz Szulist
 
Gostomie:

1) Józef Blok
2) Adam Cieszyński
3) Jan Jakusz
4) Marek Kowalka
5) Jarosław Mański
6) Zbigniew Wyszecki
 
Juszki:
1) Katarzyna Brauer
2) Sylwester Freda
3) Piotr Pik
 
Kaliska:
1) Brygida Anhalt
2) Jarosław Bachewicz
3) Paweł Kiedrowski
4) Zdzisław Tusk
 
Kłobuczyno:
1) Stanisław Benet
2) Dariusz Furman
3) Sylwia Gliniecka
4) Elżbieta Górna
5) Renata Kaizer
6) Sławomir Troka
 
Kościerska Huta:
1) Bożena Cyra
2) Piotr Hetmański
3) Hanna Kotłowska
4) Maria Landowska
5) Anna Miszczak
6) Katarzyna Zdrojewska
 
Kościerzyna Wybudowanie:
1) Agata Blok-Milewska
 
Loryniec:
1) Maria Krasniewska
2) Antoni Łukowicz
3) Alicja Wardyn
4) Szymon Wilkowski

Łubiana:
1) Grzegorz Hetmański
2) Krzysztof Kropidłowski
3) Kamil Pek
4) Mirosław Pepliński
5) Anna Puzdrowska
6) Krzysztof Recław
 
Małe Stawiska:
1) Rafał Lipski
 
Mały Klincz:
1) Roman Jereczek
2) Krystyna Okrój
3) Teresa Skórowska
 
Mały Podleś:
1) Elżbieta Szarmach
2) Wojciech Usarek
 
Niedamowo:

1) Urszula Dziemińska
2) Elżbieta Jakubek
3) Ewa Stark
4) Magdalena Smuczyńska
5) Zenon Tandek
 
Nowa Kiszewa:
1) Stanisław Ceplin
2) Danuta Domian
3) Jerzy Kwidziński
4) Gertruda Przytarska
 
Nowa Wieś:
1) Zdzisław Cieszyński
2) Piotr Czapiewski
3) Andrzej Kotłowski
4) Maria Pelowska
5) Wiesław Walkusz

Nowy Podleś:
1) Józef Felskowski
2) Henryk Raca
3) Grażyna Sadowska
 
Puc:
1) Tadeusz Makurat
2) Roman Pobłocki
 
Rotembark:
1) Wojciech Cherek
2) Piotr Szwichtenberg
3) Waldemar Szwichtenberg
 
Sarnowy:
1) Aleksandra Bober
2) Bernadeta Brzezińska
3) Jolanta Lorbiecka
 
Stawiska:
1) Maria Gierszewska
2) Janina Pałasz
 
Sycowa Huta:
1) Mieczysław Bielawa
2) Marcin Łuczyński
3) Stanisław Stobiński
4) Agata Szczepańska
 
Szarlota:
1) Piotr Kąkol
2) Elżbieta Miotke
3) Jan Rolbiecki
 
Wąglikowice:
1) Bożena Hetmańska
2) Grażyna Kozikowska
3) Danuta Luettszwagier
4) Katarzyna Pałasz
 
Wdzydze:
1) Błażej Barełkowski
2) Irena Czarnecka
3) Jarosława Kuklińska
4) Jerzy Snopek
5) Elżbieta Żelichowska
 
Wielki Klincz:
1) Elżbieta Brzezińska
2) Grzegorz Młyński
3) Ewa Narloch
 
Wielki Podleś:
1) Elżbieta Brauer
2) Radosław Jażdżewski
3) Irena Literska
4) Stanisław Świtała
5) Lidia Tutkowska
6) Zofia Tutkowska
 
Wieprznica:
1) Zdzisław Breza
2) Piotr Czapiewski
 
Zielenin:
1) Stanisław Męczykowski
2) Zenon Walkus


Zarejestrowani kandydaci do Rad Sołeckich, na których będzie można głosować 17 marca:
 

Głosowanie potrwa od 9.00 do 15.00. Zgodnie z kalendarzem wyborczym ogłoszenie wyników nastąpi do 14 kwietnia 2019 r.
do druku